Hafta İçi : 09:00-18:00
·

YABANCILAR HUKUKU

Yabancılar hukuku, yabancıların ülkeye giriş, kalış, çalışma veya yerleşme haklarını düzenleyen hukuk dalıdır. Bu hukuk dalı, yabancıların ülkeye giriş yaptıktan sonra ne gibi haklar ve yükümlülükleri olduğunu, çalışma veya yerleşme hakkının nasıl elde edileceğini ve yabancıların ülkeden ayrılma durumlarını düzenler.

Bu düzenlemeler arasında yabancıların ülkeye giriş ve çıkışının kontrolü, vize ve oturum izinleri, çalışma veya yerleşme izinleri, yabancıların ülkede kalış süresi, yabancıların ülkeden ayrılma durumları ve yabancıların ülkeye giriş yaptıktan sonra ne gibi haklar ve yükümlülükleri olduğu gibi konuları içermektedir.

Bu hukuk dalının uygulanması, yargı makamları tarafından gerçekleştirilir ve yabancıların ülkede kalışlarının yasal boyutlarını düzenler.

Yavuz & Partners Law Firm, ülkemize katkı sağlamak amacıyla ve deneyimlediği tüm tecrübelerle birlikte uzman kadrosuyla 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu kapsamında başta Türk vatandaşlığı kazandırmak olmak üzere, Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancılara, oturma izni almak isteyenlere, vasi atama işlemlerine, Türkiye’de taşınmaz satın almak isteyen yabancılara profesyonel hizmet vermektedir.

 

 

whatsappdestek iletişim iletişim