Hafta İçi : 09:00-18:00
·

DENİZ TİCARETİ HUKUKU

Deniz ticareti hukuku, deniz taşımacılığı ile ilgili olan hukuki konuları ve deniz taşımacılığı ile ilgili olarak ortaya çıkan hukuki sorunları kapsayan bir hukuk dalıdır. Bu hukuk dalı, deniz taşımacılığı ile ilgili olan yasaları ve yönetmelikleri, deniz taşımacılığı ile ilgili olarak ortaya çıkan hukuki sorunların çözümünü sağlamak için tasarlanmıştır.

Deniz ticareti hukuku, deniz taşımacılığı ile ilgili olan konuları içermektedir. Örneğin, deniz taşımacılığı ile ilgili olan konular arasında deniz taşıma sözleşmeleri, deniz yolculuğu sözleşmeleri, deniz taşımacılığı yasaları, deniz taşımacılığı yönetmelikleri, deniz taşımacılığı sigortası, deniz taşımacılığında hasar ve sorumluluk gibi konular yer almaktadır.

Deniz ticareti hukuku, deniz taşımacılığı ile ilgili olarak ortaya çıkan hukuki sorunların çözümüne yönelik hukuki araçlar içermektedir. Örneğin, deniz taşımacılığı ile ilgili olarak ortaya çıkan hukuki sorunların çözümü için deniz hukuku mahkemeleri, deniz hukuku odaları, deniz hukuku uzmanları gibi hukuki araçlar kullanılabilir.

Sonuç olarak Deniz ticareti hukuku, deniz taşımacılığı ile ilgili olan hukuki konuları ve deniz taşımacılığı ile ilgili olarak ortaya çıkan hukuki sorunları kapsayan, deniz taşımacılığı ile ilgili olan yasaları ve yönetmelikleri, deniz taşımacılığı ile ilgili olarak ortaya çıkan hukuki sorunların çözümünü sağlamak için tasarlanmış bir hukuk dalıdır.

Yavuz & Partners Law Firm, lojistik ve taşımacılık faaliyetleri, rizikodan kaynaklanan sıkıntılar, konişmento, gemi sigortaları ve milletlerarası ticaret hukuku gibi alanlarda gerek Türk gerek yabancı müvekkillerin davalarının takibi, sözleşmelerinin hazırlanması konularında destek sağlamakla beraber bu alanlarda hukuki danışmanlık hizmeti de vermektedir.

 

 

whatsappdestek iletişim