Hafta İçi : 09:00-18:00
·

SİGORTA HUKUKU

Sigorta hukuku, sigorta işlemlerini düzenleyen hukuk dalıdır. Sigorta hukuku, sigorta işlemlerinde tarafların hak ve yükümlülüklerini, sigorta sözleşmelerinin nasıl yapılacağını, sigorta primlerinin nasıl ödeneceğini, sigorta şirketlerinin nasıl yönetileceğini ve sigorta şirketlerinin sorumluluklarını düzenler.

Sigorta hukuku, sigorta sözleşmelerinin yapılması, sigorta primlerinin ödenmesi, sigorta şirketlerinin yönetimi ve sigorta şirketlerinin sorumlulukları gibi konuları içermektedir. Sigorta hukuku, sigorta işlemlerinde taraflar arasında düzenli ve adil bir işlem yapılmasını sağlar. Bu hukuk dalı, yasalar ve yönetmelikler çerçevesinde uygulanır. Sigorta hukuku, sigorta işlemlerinde taraflar arasındaki hakları ve yükümlülükleri düzenler.

Sigorta hukuku, birçok ülkenin hukuk sistemi içinde önemli bir yer tutar. Bu hukuk dalı, sigorta işlemlerinde gerekli olan kuralları, yasaları ve yönetmelikleri içermektedir. Bu hukuk dalının uygulanması, yargı makamları tarafından gerçekleştirilir.

Yavuz & Partners Law Firm, sigortacılık faaliyetlerini aktif bir şekilde yürüterek; kaza, zarar, sorumluluk, taşıma, kredi, sağlık, emeklilik, hayat sigortası, karayolları zorunlu mali mesuliyet sigortası, kasko poliçeleri gibi sigorta hukukunun çeşitli alanlarında danışan şirketler başta olmak üzere çeşitli kurumlar ve gerçek kişilere yasal takip ile ilgili durumlarda hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Aynı zamanda ortaya çıkacak rizikoların önüne geçebilmek adına gerekli tedbirleri alarak bu alanda da hizmetler sağlamakla birlikte oluşan uyuşmazlığın dava yolu ile çözüme kavuşturulması konularında da hukuki hizmet sunmaktadır.

whatsappdestek iletişim iletişim