Hafta İçi : 09:00-18:00
·

İŞ HUKUKU

İş hukuku, işverenlerle işçiler arasındaki hukuki ilişkileri kapsayan bir hukuk dalıdır. Bu hukuk dalı, işverenlerin işçilerle olan yasal haklarını ve yükümlülüklerini, işçilerin ise işverenlerle olan yasal haklarını ve yükümlülüklerini tanımlar. İş hukuku, iş sözleşmeleri, ücretler, çalışma saatleri, çalışma koşulları, iş güvenliği, işten çıkarılma, iş gücü hakkı, sendika hakları gibi konuları içermektedir.

İş hukuku, işverenlerin işçilerle olan hukuki ilişkilerini düzenlemek için tasarlanmıştır. Bu hukuk dalı, işverenlerin işçilerle olan hukuki ilişkilerini düzenlemek için çeşitli hukuki araçlar içermektedir. Örneğin, işverenlerin işçilerle olan hukuki ilişkilerini düzenlemek için iş sözleşmeleri, iş yasaları, iş kanunları, iş yönetmelikleri gibi hukuki araçlar kullanılabilir.

Sonuç olarak İş hukuku, işverenlerle işçiler arasındaki hukuki ilişkileri kapsayan, işverenlerin işçilerle olan yasal haklarını ve yükümlülüklerini, işçilerin ise işverenlerle olan yasal haklarını ve yükümlülüklerini tanımlayan, işverenlerin işçilerle olan hukuki ilişkilerini düzenlemek için tasarlanmış bir hukuk dalıdır.

Yavuz & Partners Law Firm, bireysel ve toplu iş hukuku kapsamında işçi ve işveren arasında oluşan uyuşmazlıkların bütününde her iki kesim içinde hak kaybı yaşanmaması adına ilgili kanunlarda düzenlenen tüm prosedürlere uygun bir şekilde süreci ilerleterek olası hak kayıplarının zamanında önüne geçerek ve Türkiye’nin istihdam alanının en yüksek olduğu bu alanda günceli en yakından takip ederek müvekkillere hizmet verir.

 

 

whatsappdestek iletişim iletişim