Hafta İçi : 09:00-18:00
·

BİLİŞİM HUKUKU

Bilişim hukuku, bilgi teknolojileri (BT) ve iletişim teknolojileri (IT) ile ilgili olan hukuki konuları kapsayan bir hukuk dalıdır. Bu hukuk dalı, BT ve IT ile ilgili olan yasaları, yönetmelikleri ve diğer hukuki düzenlemeleri içermektedir. Bilişim hukuku, internet, telekomünikasyon, yazılım, veri koruma, güvenlik, yasadışı içerik, patent, telif hakkı gibi konuları kapsamaktadır.

Bilişim hukuku, BT ve IT alanındaki gelişmelerle birlikte hızla değişmekte ve gelişmektedir. Bu hukuk dalı, internet kullanımının yasal düzenlemeleri, veri koruma yasaları, yasadışı içerikle mücadele yasaları, yazılım patentleri gibi konuları kapsamaktadır. Bilişim hukuku, ayrıca, sanal dünyada işlem yaparken ortaya çıkabilecek hukuki sorunların çözümüne yönelik hukuki araçlar içermektedir.

Yavuz & Partners Law Firm, içinde bulunduğumuz yüzyılın vazgeçilmez bir parçası olan bilişim sektöründe; bilişim suçları, internet yoluyla oluşmuş veya oluşabilecek ihlaller, kişisel verilerin korunması, telif hakları, tüketicinin korunması vb. konularda gizlilik ve ifade özgürlüğü gibi bilişim hukukuna temas eden temel hakları da dikkate alarak gelişen ve gelişmekte olan bu alanda hukuki hizmet vermektedir.

 

whatsappdestek iletişim iletişim